گاز گرفتگی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت : ۲ نفر جوان بر اثر استنشاق گاز منواکسید کرین در شهرستان سمیرم جان باختند.

غفور راستین در گفت و گو با ایرنا، افزود : این حادثه بامداد امروز در داخل چادر یکی از باغ های سیب روستای بازارگاه پادنا از توابع این شهرستان اتفاق افتاد که پیک نیک در آن روشن بود.

 

وی اظهارداشت : مسمومیت این افراد ۲۷ و ۲۹ ساله ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه صبح به اورژانس ۱۱۵ اعلام و به دنبال آن یک واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی به محل اعزام شد.

 

منواکسید کرین، گازی است که بر اثر سوختن ناقص کربن به وجود می آید، این گاز بسیار سمی است اما رنگ و بوی خاصی ندارد، به همین دلیل این گاز قاتل نامریی نیز نامیده می شود، میل ترکیبی این گاز با هموگلوبین خون حدود ۳۰۰ برابر بیشتر از میل ترکیب گاز اکسیژن است.

 

استفاده از آبگرمکن یا بخاری مستعمل و دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت و کپسول پیک نیک در چادر و محیط بسته بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهد.

 

فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم با برخورداری از پنج پایگاه جاده‌ای، یک شهری، یک اتاق فرمان و ۱۴ نفر نیرو به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می کنند.

 

سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آی آر 7 محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.