جدول قطعی برق اراک یکشنبه 31 تیر,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی

جدول قطعی برق اراک یکشنبه ۳۱ تیر؛ افزایش درجه حرارت و خاموشی‌های متعدد صبر مشترکان را لبریز کرده و این در شرایطی است که بسیاری از شهروندان معتقدند که اطلاع رسانی وزارت نیرو در خصوص زمان خاموشی‌ها نیز دقیق نیست و این موضوع مشکلات زیادی را برای آنان به وجود آورده است با این حال شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی جدول قطعی برق برای روز یکشنبه ۳۱ تیرماه را منتشر کرد.

جدول قطعی برق استان مرکزی و اراک؛ به گزارش آی آر ۷، شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ضمن پوزش فراوان به خاطر تنگناهای به وجود آمده در شبکه برق کشور٬از همراهی و بردباری هم استانیهای گرامی سپاسگزاری می نماید.

 

همچنین پیش بینی میشود به دلیل کاهش توان تولید انرژی در نیروگاه‌های برق آبی و مصرف بالای ناشی از افزایش دما هفته آینده نیز تامین برق با محدودیت مواجه گردد.

 

از این رو از همه مردم عزیزاستان در بخش های مختلف خانگی، تجاری، مجتمع های تولیدی ٬اداری ٬صنعتی و کشاورزان تقاضا دارد تا با پیش گرفتن راهکارهای مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج بار (۱۲ الی۱۸ و ۲۰الی ۲۳)، کارکنان صنعت برق را تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی، در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری فرمایند.

 

راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:

درساعت های اوج بار(پیک مصرف) تا حد امکان در کولرهای آبی از دور کند استفاده نمائیم.

در صورت استفاده از کولرهای گازی، ترموستات را بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنیم.

در ساعات های اوج بار (۱۲الی ۱۸ و ۲۰الی ۲۳) به ازای هر دو ساعت، کولر را نیم ساعت خاموش کنید. زمانبندی در این خصوص به صلاحدید مشترکان کمک شایانی به مدیریت مصرف برق و پایداری شبکه برق خواهد کرد.

در ساعت های اوج بار، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نکنیم.

استفاده از وسایل برقی یادشده را به روزهای تعطیل یا ساعت های غیرپیک منتقل کنیم.

خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.

 

برنامه پیش بینی مدیریت اضطراری بار

 

لازم به ذکر است که تاریخ و زمان اعمال مدیریت بار کاملا احتمالی بوده و با در نظر گرفتن میزان کمبود تولید نیرو و به درخواست مدیریت های کنترلی شبکه های برق بالادست، حسب اضطرار پیش آمده، صورت می پذیرد.

 

بنابراین با توجه به نوسانات مصرف انرژی، مدیریت بار ممکن است کمتر یا بیشتر از پیش بینی انجام شده و حتی با جابجایی تاریخ و زمان اعمال شود.

 

ضمن عذرخواهی ازمشترکین برق استان، انتظارداریم با انتقال مصارف غیر ضروری خود به دیگر ساعات شبانه روز در پایداری و ثبات شبکه های برق با ما همراهی نمایید .

 

 

جدول قطعی استان مرکزی (۳۱ تیرماه ۹۷)-دانلود کنید

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آی آر 7 محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.